Paraffinos kézápolás
Paraffinos kézápolás menete - A száraz bőr kezelése és okai
Száraz bőr okai
A száraz bőrnek számtalan oka lehet, kezdve a genetikától a környezeti hatásokon át, a helytelen bőrápolási szokásokig (bőrünk állapotára az életmódunk is hatással van, pl. dohányzás, szolárium rettenetesen gyakori látogatása stb.). A leggyakoribb a dehidratáltság, mely legtöbbször a kevés vízfogyasztás miatt van, mert a bőr a kevés folyadékbevitel miatt veszít rugalmasságából, puhaságából. A környezeti hatások a téli és a nyári időszakban egyaránt befolyásolják a bőr állapotát. Télen a hideg, erős szél száríthatja ki kezeinket, illetve az alacsony páratartalmú levegő is hatással van rá, ami jellemzően a fűtési szezonban probléma. Nyáron pedig a túlzásba vitt napozás és a már említett kevés folyadékbevitel lehet a szárazság okozója.
A száraz bőr hátterében a - fent említett okokon kívül - betegségek is állhatnak, ám ezek diagnosztizálását bízzuk szakemberre. Ha a szárazság nem extrém és nem jár egyéb tünettel, akkor mi is tehetünk azért, hogy bőrünk ismét puhává és rugalmassá váljon. A száraz bőr kezelése nem nagy ördöngösség, csak tudnunk kell, hogy mik azok a termékek, amikkel valódi eredményt tudunk elérni.
Bőrápolás, száraz bőr kezelése
Számos olyan alapanyag kapható, ami a bőrápolás során segítségünkre lehet, képes enyhíteni és megszűntetni a nagyon száraz bőr okozta kellemetlenségeket.
Bemutatunk néhány olyan terméket - a teljesség igénye nélkül -, melyek könnyen beszerezhetőek és valóban hasznosak a kézápolás, bőrápolás során.
Bőr vitamin
A körömhöz hasonlóan a bőr állapotában is nagy szerepe van a vitaminoknak, fehérjének, ásványi anyagoknak. A száraz bőr kezelése belsőleg kezdődik, hiába használunk fizikai bőrápoló terméket, ha a szervezetünkben hiányállapot áll fent, mert bizony a száraz bőr vitaminhiány tünete is lehet. Mindenképp olyat készítményt válasszunk, ami tartalmaz A-, B-, C-, D- és E vitamint, hiszen ezek azok a vitaminok, amik bizonyítottan "felelősek" a gyönyörű, rugalmas és egészséges bőrért.
Bőrápoló olaj
Az olajok nem csak körmeink egészségének őrei, hanem bizony a bőrünké is. Az olajok jótékony hatását már az ókorban is ismerték, Egyiptomban, Rómában és Indiában is rendkívül közkedvelt volt a használatuk.
Az olajok - és azok keveréke - mélyen be tudnak hatolni a bőrbe, így hidratálva azt. Számtalan féle olajból választhatunk már, illetve saját magunk is el tudjuk készíteni a számunkra legmegfelelőbbet. Egy jól megválasztott olaj kisebb csodákat képes művelni, no de ehhez persze az is kell, hogy használatuk rendszeres legyen.
Röviden bemutatunk két olyan olajat, melyek remek társaid lehetnek a kézápolás során.
Ne feledkezzünk meg a műkörmös szaküzletek kínálatáról sem, hiszen itt speciálisan a köröm és a körömágy ápolásához szükséges olajokat tudjuk megvásárolni.
Paraffinos kézápolás, paraffinos kezelés
Mind tudjuk, hogy mennyire fontos bőrünk folyamatos "karbantartása", ápolása, ám valljuk be, néha előfordul, hogy hajlamosak vagyunk elhanyagolni ezt. Ilyenkor a leghatásosabb, ha olyan módszert választunk, ami azonnal képes feltölteni a bőrt, képes visszaadni rugalmasságát, egészséges fényét. Erre a legjobb megoldás a paraffinos kézápolás, mely egészen rövid idő alatt képes megújítani a kéz- és a láb bőrét.
Paraffinos kézápolás menete
A paraffinos kézápolást is alapos kézmosással, a bőr fertőtlenítésével kezdjük. Az órát és az ékszereket minden esetben távolítsuk el, hogy azok ne sérülhessenek a kezelés alatt. Amennyiben kizáró tényezőt észlelünk (körömsérülés, nyílt sebek, gyulladt bőrfelület stb.) ne alkalmazzuk a kezelést! Előfordulhat olyan is, hogy a vendég érzékeny a paraffinra, ilyen esetben szintén kerülendő ez a fajta kézápolás.
De nézzük, mik is a pontos lépései a kezelésnek.
- Bőrradírozás: a kezelés első lépése (természetesen a fertőtlenítés után) mindig a peeling. Erre azért van szükségünk, mert a bőrradír képes maradéktalanul eltávolítani az elhalt hámsejteket, ami alapvető feltétele a puha kezeknek. A radírozásnak köszönhetően a bőr könnyebben be tudja fogadni a hatóanyagokat, "megtisztul". A bőrradírt használjuk nyugodtan az otthoni kézápolás során is. Használat után öblítsük le kezeinket vízzel, majd jöhet is a következő lépés.
- Krémezés: ha a radírozás megtörtént, következik a pakolás. Valójában a pakolás az, ami táplálja a bőrünket, tehát nem mindegy, hogy milyet választunk a paraffinos kézápoláshoz. Ügyeljünk arra, hogy mindig a bőrtípusnak megfelelőt használjuk, illetve figyeljünk oda arra is, ha esetleg valamiféle hatóanyagra allergiás a vendég. A krémet masszázzsal vigyük fel a kézre, hogy mindenhová alaposan jusson belőle.
- Paraffin felvitele: ha megfelelően felvittük a krémet, jöhet a paraffin tényleges használata. A már felmelegített paraffinba merítsük bele a kezeket, ügyelve arra, hogy ne érjünk a gép falához (a paraffin kellemes meleg, viszont a gép fala rendkívül forró lehet!). A merítést érdemes 3 vagy 5 alkalommal egymás után elvégezni, hogy bőven jusson paraffin a kézre. A rétegek között várni kell kb. 5 másodpercet, hogy a paraffin megszilárduljon (onnan fogod tudni, hogy a felület mattá válik).
- Kesztyűk felhúzása: ahogy már olvashattad, két kesztyűre lesz szükséged a paraffinos kézápoláshoz. Az egyik egy nylonból készült, ami közvetlenül a paraffinnal borított kezekre kerül, a másik pedig egy melegítőkesztyű, amit a nylonból készültre kell húzni. A kifejezetten paraffinos kezeléshez készült kesztyűk frottírból vannak, a paraffin - amúgy is rendkívül jó -hőmegtartását segítik.
- A paraffin eltávolítása: a hatóidő letelte után (15-20 perc) távolítsuk el a paraffin kesztyűket, majd a nylonnal együtt a paraffint. A kézről eltávolított paraffint soha ne tegyük vissza a gépbe, higiéniai okok miatt (a paraffinra a hámsejtek rátapadnak) TILOS!
- A kezelést zárjuk masszázzsal, és élvezzük a csodálatos végeredményt! :-)
Forrás: StudioFlash Szakmai blog