Mezoterápia
A mezoterápia méltán a legnépszerűbb kozmetikai kezelés világszerte. Két alkalmazási módja van, a tűs és a tű nélküli. Népszerűségének okai: hatékony, látványos eredményt lehet a kezelésekkel elérni, magas hatóanyag bevitellel, nincs, vagy minimális a gyógyulási idő, többféle bőrproblémát is sikeresen lehet kezelni velük.

Hogyan hat a mezoterápia?
A bőr középső (mezo) rétege, az irharéteg, ahol a bőr rugalmasságát, feszességét adó kollagén rostok termelődnek. Ebben a rétegben zajlanak azok az anyagcsere folyamatok, melyek a bőr öregedését meghatározzák. Az ide bejuttatott hatóanyagok fogják tehát legeredményesebben gátolni a bőr öregedését.
Fontos az is, hogy ezek a molekulák ne kerüljenek túl mélyre a bőrben, hiszen akkor az immunrendszer aktiválódik, lebontja a hatóanyagokat, és a nyirokkeringésbe kerülnek. Vagyis a megfelelő hatóanyagot, a megfelelő mélységbe kell juttatnunk.
Ez a kezelés a hatóanyag mennyiség 400-szorosát is képes bevinni a szaruréteg alsó részébe, az az alatti rétegekbe pedig azok 1200-szorosát is.
A hatóanyag bejutása vagy tűk által nyitott csatornán keresztül történik(tűs mezoterápia), vagy elektroporációs készülék(tű nélküli mezoterápia) segítségével, ahol a megfelelő elektromágneses hullámok nyitják meg a csatornákat a bőrön és a sejteken keresztül. A csatornákon keresztül nagy molekulákat is (PL. a hyaluron vagy fehérjék) be tudunk juttatni, de a bőr hidratáltsága is lényegesen növelhető. Nagy előnye még a kezelésnek, hogy csak a bőrben hat, így nincsenek kockázatos mellékhatásai a szervezetünkre.
Milyen problémák esetén alkalmazhatjuk a mezoterápiát?
-laza, megereszkedett bőr feszesítése
-bőrfiatalítás
-pattanások után visszamaradt hegek
-pigment foltok halványítása
-striák kezelése
-tág pórusok
-akne kezelése
Ma már egy modern, jól felszerelt, színvonalas szolgáltatást nyújtó kozmetikai szalon elképzelhetetlen mezoterápiás eszköz nélkül.